Lehce humorná a provokativní sonda do milostného života mladíka, který má o kolečko méně v hlavě, ale

o kolečko více v srdci, a na dvou kolečkách prchá

z ústavu sociální péče. Laurin Petrska se narodil

s lehkým stupněm mentálního postižení a po rodinné tragédii a nejrůznějších životních peripetiích skončil

v Ústavu sociální péče v Kytlicích, kde přehodnotili jeho postižení jako středně těžké, což od té doby považoval za pravou příčinu všech svých problémů. Snad by

v ústavu mohl žít až do konce života, jenomže se zamiloval. Do dívky z jiného konce republiky.

Pro svoji lásku Simonu je připraven udělat cokoliv – opustit celý svůj dosavadní život, včetně jediného místa, které zná, a vyrazit ji hledat. S mapou vytrženou

z atlasu a na koloběžce.

Více o knize, ukázky, nákup ZDE.

Celkem 46 tradičních pohádek a folkových příběhů, dále skutečné životní příběhy lidí, kteří dnes žijí v oblasti Ladaku též nazývané Malý Tibet, a nakonec několik zbrusu nových pohádek a povídek od dětí ze soukromé školy Spring Dales Public v Mulbeku. Rozsah 202 stran. Pevná vazba, ilustrovaná. Cena 187 Kč. Kniha vyšla ve spolupráci s organizací Brontosauři v Himálajích a nadací T-soft Eternity.

Poslechněte si některé kapitoly v záložce POVÍDKY.

Nakupujte v eshopu nebo ZDE na Fleru.

Dobrodružné, bláznivé, legrační, milé i absurdní příběhy důchodce pana Šimrala, který bývá někdy dosti zmatený, jako ostatně my všichni. Příběhy pana Šimrala reflektují problémy moderní doby. Tento svérázný důchodce se účastní demonstrace, recykluje odpad, zkoumá obsah masa v plátku šunky, rozhodne se přilepšit si k nízkému důchodu sázením sportky. Celkem dvacet historek vás vtáhne do kouzelného světa, kdy je možné létat v povětří pomocí deštníku. 84 stran, ilustrované. Poslechněte si některé kapitoly v záložce POVÍDKY.

Poplach! Člověk nám zabral naši zahradu! To si žádá řádnou odvetu. Vyhlásíme mu válku.

Příběh o odhodlaných slepicích, které vyhlásí válku člověku, aby získaly zpět "svoji" zahradu. Vynalézavě volí zbraně, disciplinovaně cvičí bojovou připravenost a nevzdávají se po prvním neúspěchu. Generálním poradcem je jim stará slepičí babička, moudrá, jak už babičky bývají. V příběhu sehrají roli i nečekané okolnosti, které doženou slepičí kolektiv k zoufalým činům. Jak to všechno dopadne se dozvíte po přečtení knihy.

Knihu zakoupíte ZDE.

Hrášek, který se nechtěl nechat uvařit v hrachové polívce, a tak spadl pod kuchyňskou linku. Na cestě bytem potká Ježka, kterého si děvčátko Anetka, i přes zákaz rodičů, přineslo domů z lesa. Kuliferda se rozhodne Ježkovi pomoci utéci zpátky domů a za přispění Mola, který ví, co je psáno v knihách a také se vyzná v mapách, se mu to podaří. Po poslední kapitole příběh nekončí. Zahrajte si s dětmi hru na hledání Kuliferdy. Pojďte se podívat, kde stojí dům, z kterého utíkal. Udělejte si výlet do přírody a najděte Ježkův pařez, kde bydlí ježčí rodina.

Možno zakoupit ebook v eshopu. Papírovou knihu vydala Grada. Informace o hravém výletu ZDE.

Čtenáři se seznámí s technikou tvorby postaviček, s různými možnostmi, jak rozpohybovat obrázek nebo nějaký jiný objekt. Animovat mohou dokonce sami sebe. Jsou zde kapitoly věnované výrobě animačního pultíku nebo práci s počítačovým programem, ale hlavním obsahem a záměrem knihy je naučit děti malovat, animovat a hrát si. Přistupovat ke knížkám i počítači aktivně.

Čeká na vás 14 kapitol zábavného čtení.

Ukázka z knihy ZDE.

Pohádka o chudém krejčíkovi, který musí ušít princezně šaty na její první ples. Ale takové, jaké nosí víly! Možná mu v tomto nelehkém úkolu pomůže nová pohádková bytůstka, která se právě o kousek dál zrodila z mlhy a par. Zvukovou ukázku si můžete poslechnout v záložce POHÁDKY.  Recenzi na knihu od Aleny Skálové z Českého rozhlasu naleznete TADY.

Kniha je v prodeji ve vybraných knihkupectvích. Je možné si ji objednat i poštou za 165 Kč ZDE na Fleru.

 

Připravované vydání nové knihy Úspěchy bezdomovce - povídky a průpovídky. Tyto texty jsou primárně psané pro vyprávění na divadle. Jsou to historky, monology, plné nečekaných obratů a překvapivých asociací, typické svou košatostí vyprávění. Všední příhody i těžko uvěřitelné situace. Poslechněte si některé kapitoly v záložce POVÍDKY. Už teď je k dostání audiokniha s patnácti povídkami, celkový čas 78 minut vyprávění. Cena 69 Kč + poštovné. K dostání v eshopu nebo ZDE na Fleru.

Románová prvotina vzniklá už v roce 1999. Linoryty pro tuto knihu vytvořil dětský výtvarný kroužek Ivy Vodrážkové.

Kdo by to byl řekl, že může být krize středního věku tak komediální? Gogolovská atmosféra hledání smyslu života. Svobodná devadesátá léta jsou plná všech možností, až se jeden bojí něco udělat. Jeden si říká Dumbstin, druhý si říká Oramin. Dva protiklady rozdílné jako voda a vítr. Spolu tvoří dvojici jako byl Laurel a Hardy, Pat a Mat nebo Čuk a Gek. 155 stran.

K dostání v eshopu nebo ZDE na Fleru.

 

Inspiračník - kreativní zápisník. Velký pomocník a nakopávač, když vymýšlíte, zařizujete, organizujete, nevíte si rady. Dělejte si poznámky, a až vám dojdou nápady, prohlédněte si jednu inspirující kartu v tomto Inspiračníku. Je zde celkem 14 inspirujících výroků a obrázků. Spisovatel nebo jiný kreativec, vedoucí projektu, učitel, podnikatel, ti všichni si potřebují včas zaznamenat své nápady, než prasknou jako mýdlové bubliny. Opatřete si ten správný zápisník!

Rozsah 100 stran. Formát A6. Kvalitní papír, tištěno v Česku.

Dva druhy. Prodej v eshopu. Video ZDE.

 

Medailonek o mé maličkosti můžete shlédnout na TV Noe ZDE.

Své dojmy a komentáře můžete sdílet na mém facebookovém kanále věnovaném literatuře papyro - knihy a audioknihy

Jak psát - tipy pro autory ZDE.

Recenze

Útěk na koloběžce

Příběhy Malého Tibetu

Neobvyklá pohádka o Šídlovi a Teplomilovi

O Kuliferdovi

Vytvořilo Studio Creatio v roce 2015 | Knihy | Audioknihy | Divadlo | Venkovní hry