Když se přihlásíte na pobyt ve tmě, tak se na tu věc těšíte, ale zároveň si říkáte, jestli vůbec můžete zvládnout být týden v malé chatce, když máte problém zůstat doma týden s chřipkou, a to máte doma světlo a krátíte si čas sledováním filmů. Takže se jedné únorové soboty ve tři hodiny sešla partička čtyř lidí hodlajících obsadit čtyři zatemnělé chatičky, a všem v očích svítila tato vzrušená nedočkavá otázka.

Hodně lidí o sobě říká, že nejsou kreativní. Prohlašují, že neumí malovat, zpívat, nebo třeba napsat povídku. Ve skutečnosti jen s kreativitou nepracují. Možná jim někdo kdysi řekl: Psaním se nemůžeš uživit. Ale kreativita nesouvisí jen s uměleckými obory. Kreativně se dá vařit nebo řešit pracovní problém.

S Umělcovou cestou jsem začínala v Čechách už před sedmi lety. Pro lidi, kteří se rozhodnou plně rozvinout svoji kreativitu vytvářím tvořivé a bezpečné prostředí. Vystudovala jsem andragogiku, velmi mě obohatilo studium na DAMU a mnoho seberozvojových kurzů, kterými jsem prošla. Díky tomu všemu mám v zásobě spoustu praktických cvičení a nápadů, jak obohatit cestu, kterou vytyčila Julia Cameron ve své knize Umělcova cesta.

Říkal jsem si, že by bylo fajn napsat něco o tom, jak probíhá příprava venkovních her. Lidé si totiž při vyhledávání programu pro sebe a pro své děti představují velmi rozdílné věci. Někdo napíše do vyhledávače „venkovní hry“ a chce si koupit na svoji zahradu něco ve stylu petanque nebo kroketu. Jiná rodina sice hledá aktivitu v přírodě, ale protože je skautského naturelu, představuje si něco opravdu náročného, důmyslného, něco u čeho se zapotí a dlouho na ten zážitek nezapomene. A pak je ještě spousta dalších rodin.

Všichni to známe, když se něco nepodaří vyřídit, zařídit tak, jak si to představujeme, když nás někdo urazí, pohádá se s námi, ztrapní nás, teprve až o chvíli později, nebo večer v klidu doma, velmi dobře víme, co jsme měli říct, co jsme měli udělat. A pak nám v hlavě běží dokolečka obraz toho, jak jsme se měli zachovat. Znovu a znovu až to je celkem únavné a nemůžeme se toho zbavit. Je to vůbec k něčemu dobré, zabývat se tím, co by kdyby?

 

Společné stránky českých spisovatelů a ilustrátorů. Jsou zde profily autorů, eshopy, recence a pozvánky na akce. Stránky mají za cíl pomáhat v propagaci a prodeji knih, ebooků či audioknih, které si autoři často vydávají sami vlastním nákladem, podílí se na vzhledu knihy do posledního detailu a úplně, nebo z velké části, se věnují prodeji a distribuci. Tato platforma si také klade za cíl umožnit a zjednodušit spolupráci autorů, ilustrátorů, grafiků, sazečů, korektorů a redaktorů. Většina členů se navíc věnuje  divadlu, hudbě či jiné umělecké činnosti, aktivně vystupuje, vystavuje, pořádá kurzy apod.

Pro přeměnu Vašeho rukopisu v knihu, ebook či audioknihu nabízíme v našem Studiu Creatio kompletní korekturní a redakční přípravu rukopisů pro tisk.

Provedeme sazbu a grafické zpracování knihy. Vytváříme také elektronické knihy e-books.

Profesionálně namluvíme Vaší knihu.

Články

Projekty

Seberozvojový kurz, který vás propojí s vnitřním umělcem a přinese do vašeho života tvořivost a nové vědomí. Setkáme se svou tvůrčí sílou i vnitřními bloky. Poznáte a vyzkoušíte si – tvůrčí psaní, vědomé rozvíjení vnitřního dialogu, koláž, tanec, kreslení pravou hemisférou, zhotovení svého symbolu a mnoho dalšího. Zformujeme si vizi svého poslání, které nás dokáže vést nejen v tvůrčích chvílích, ale celým životem. Víme, že někde v nás je prostor svobody, kde není strach ani hodnocení, kde naše kreativita dostává šanci růst. Tvůrčí proces má svoji aktivní a pasivní fázi. Má své „uchýlení se do jeskyně“, může být procesem pouštění, neusilování, čekání. Posiluje v nás důvěru v sebe sama, učí koncentraci a trpělivosti. Protože se tyto fáze střídají, je velmi důležité mít nablízku svého zkušeného průvodce. V bezpečném a posilujícím prostředí našeho kurzu váš umělec potká Přijetí, Povzbuzení, Podporu, Přátelství, Pokoru, Pozornost, Představivost a Pravdivost. A může se objevit příběh… váš Příběh. Příběhy jsou důležitou součástí života.

Nový kurz Art jóga využívá prvky z hatha jógy, kundalini jógy, aktivní imaginace a mindfulness. Je zaměřen na podporu a rozvoj kreativity. Stávám se tvůrcem svého života, objevuji svoje schopnosti a rozvíjím svůj potenciál. Tvořím...

Kundalini jóga - hodiny určené pro začátečníky, které zahrnují dynamické cvičení, zpěv manter, meditaci a relaxaci. Kundalini jóga – to jsou pružná záda, sebedůvěra, dobře fungující nervový, endokrinní a reprodukční systém, láska k sobě, otevřenost v komunikaci s lidmi, zručnost a umění vidět krásu ve všem kolem nás.

Vytvořilo Studio Creatio v roce 2015 | Knihy | Audioknihy | Divadlo | Venkovní hry